image desc

Saç şekillendirme işlemleri hemen herkes tarafından uygulanan işlemlerdir. Hem gündelik hayatta hem de özel davetlerde uygulanabilecek birçok pratik saç şekillendirme yolu mevcuttur. İstenen kusursuz saç stillerini hayata geçirmek için herkesin uygulayabileceği saç şekillendirme yöntemleri farklılaşmaktadır. Saçlarınız hem doğal görünümlü olsun hem de dikkat çeksin istiyorsanız size özel oluşturduğumuz saç şekillendirme rehberindeki püf noktalarından faydalanabilirsiniz. 

Kadınlar için Evde Saç Şekillendirme Yolları

Evde uygulayabileceğiniz sayısız saç stili mevcut. Saçınızın uzunluğu, yapısı ve doğal şekli ne olursa olsun kadın saç modelleri pratik dokunuşlarla daha doğal görünümler sunuyor. İşte kadınların rahatlıkla uygulayabilecekleri saç şekillendirme teknikleri…

Dağınık Topuz Saç Yapımı

Doğal görünümlü saç stillerinin başında dağınık topuzlar gelmektedir. Saçlarınızda dağınık bir görünüm yakalamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Saçınızı ne şekilde kullanacağınızı belirleyin. Düz saçınızla topuz yapacaksanız evde fön makinesiyle saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Hacimli topuz için dalgalı saç tipini kullanabilirsiniz.
  • Topuzunuzun şekline karar vermelisiniz. Evde yapılacak topuz modelleri arasında tepeden topuz veya enseden topuz modelleri bulunuyor.
  • Taradığınız saçlarınızla tepeden veya enseden gevşek bir at kuyruğu yapın ve saçınızı kendi etrafında birkaç kere dolayarak volümlü bir görünüm yaratın. Topuzdan sarkan kısımları tokayla tutturduktan sonra bir saç spreyi ile dağınık topuz formunu uzun süre koruyabilirsiniz.

Fön Makinesi ile Saç Şekillendirme 

Fön makineleri saç şekillendirmede en fazla tercih edilen elektronik aletlerdendir. Fönle kurutma yöntemi saçın düz ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olarak saçları şekillendirmeyi çok daha kolay hale getirmektedir. Fön makinesi kullanırken dikkat etmeniz gereken şey ise makineden çıkan sıcak hava akışı saçlara zarar verdiği için saçlarınız henüz nemliyken serum ve yağ gibi bakım ürünleri kullanmanız gerektiğidir.

Fön makineleri ile yalnızca saçınızı kurutmanız değil ona şekil vermeniz de mümkündür. Bundan dolayı makineyi çalıştırmadan önce istediğiniz saç stilini tarakla uygulamalısınız. Saçınızı fön makinesiyle şekillendirmek için de tarak veya fırça kullanmayı sürdürebilirsiniz. Bunun yanında taslak olarak verdiğiniz şekli ısıyla birlikte daha kalıcı hale getirmeniz de mümkündür. Örneğin, saçınızın yan kesimleri arasında ayrım oluşturmak için fön makinesini yanlardan ortaya doğru tutmalısınız.

Saçınızın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra ve istediğiniz şekli kazandığında makineyi soğuk ayara alarak son dokunuşu gerçekleştirebilirsiniz. Saç şeklinizin kalıcılığını artırmak için jöle, köpük ve sprey gibi saç şekillendirici ürünler de kullanabilirsiniz.

Saçları Hızlı ve Kolay Düzleştirmenin Yolları

Saçları düz kullanmak pek çok saç stiline göre daha konforludur. Düz saçlarınızı daha sonra istediğiniz şekle kolayca sokabilirsiniz. Saç düzleştirmek hemen hemen benzer adımlardan oluşur. İşinizi kolaylaştırması için kurutma makinesiyle fön çekip daha sonra düzleştiriciyle dümdüz olmasını sağlayabilirsiniz fakat bunun için zamanınız yoksa bazın işlemleri yaparak bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Şekillendirme Yöntemi

Saçlarınızı yıkayıp havluyla nemini aldıktan sonra istediğiniz yerden ayırın.

  • Uygun bir jel kullanarak saçınızı bukleli görünüme hazır hale getirin.
  • Avcunuza uygun miktarda jel sürdükten sonra saçlarınızı aşağıdan yukarı doğru sıkarak dalgalı hale getirin.
  • Aynı işlemi eğilip saçlarınızı öne atarak arka tarafları için de tekrarlayın.
  • Saçlarınızdaki bukleleri daha belirgin hale getirmek için fön makinesi ile hafifçe kurulamaya başlayın.
  • Kıvırcık bukleler ortaya çıkınca ellerinizle alt kısımlarını dağıtarak son şeklini verebilirsiniz.

En İyi Saç Şekillendirme Seti Tavsiyeleri

Saçlarınızı şekillendirirken ihtiyacınız olan tüm setleri Soylu AVM’de kolayca bulabilirsiniz. Fön makinelerinden saç düzleştiricilerine kadar tüm şekillendirici aletleri kefil ve kredi kartı zorunluluğu olmadan yalnızca elden taksit yöntemiyle Soylu AVM’den edinebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm elektronik ürünler en uygun fiyata Soylu AVM’de sizi bekliyor!