image desc

Hayatlarımızın odak noktasında yer alan teknolojik yenilikler, yaşamlarımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu kolaylıklardan biri de hemen hepimizin telefonunda yer alan hatırlatma uygulamaları... Bu uygulamalar gün içinde yapmamız gerekenlerden doğum günleri ve yıl dönümlerine kadar unutmak istemediğimiz her şeyi bize istediğimiz an hatırlatmaya hazır.

Gün içinde yapacaklarınızı ya da gelecek planlarınızı unutmamanız için bir hatırlatıcı uygulama arayışı içindeyseniz iPhone ve Android telefonlara en çok indirilen hatırlatma uygulamalarını sizin için sıraladık…

iPhone ve Android Hatırlatma Uygulamaları:

Evernote

Evernote, iPhone hatırlatma uygulamaları arasında en fazla indirilenlerden biri ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Evernote oldukça kolay ve kullanışlı olmasının yanı sıra başka uygulamalar tarafından da destekleniyor. Bu uygulamada istediğiniz zaman yeni hatırlatma ve bu hatırlatmalara bildirim ekleme imkânınız bulunuyor.

Wunderlist

Wunderlist, yalnızca iPhone ve iPad’de değil Mac ve Windows uygulamalarında yer alıyor. Wunderlist kullanıyorsanız herhangi bir internet tarayıcısından giriş yapıp hatırlatmaları düzenleyebilirsiniz. Wunderlist, klasik hatırlatma uygulamaları ile aynı özellikleri taşıyor ve hayatınızdaki karışıklığı düzenlemeniz konusunda yardımcı oluyor. Ücretsiz olarak kullanılan bu uygulama, paylaştığınız kişilerin hatırlatmalarına not bırakmanıza da imkân sunuyor.

Any.Do

Hem İOS hem de Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz Any.DO, isterseniz hatırlatmalarınızı klasörlere ayırmanızı sağlıyor. Bu uygulamada hatırlatmaları önemli diye işaretleyebiliyor veya arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Ücretsiz olan Any.Do’yu Facebook veya Google hesaplarınızla da kullanabiliyorsunuz.

Due

Due, sade tasarımıyla dikkat çekiyor ve size yapmanız gereken şeyleri hatırlatıyor. Oldukça hızlı bir uygulama olan Due’da kolayca alarm kurabilecek ve kapanan alarmlar için bildirim alacaksınız. Bunun yanında uygulamayı kullanırken akıllı etiketlerden yararlanabilir ve uygulamayı bütün iOS cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Clear

Diğer iPhone hatırlatma uygulamaları gibi oldukça sade ve pratik olan Clear’da harekete bağlı yönlendirmeyle işlerinizi kolayca halledebiliyorsunuz. Uygulamayı aşağı çekme hareketiyle yeni bir hatırlatma açabiliyor, giriş tuşuna basarak aynı liste içinde çoklu hatırlatmalar oluşturabiliyorsunuz. Bu uygulamanın ücretli olduğunu da hatırlatalım.

Remind Me

RemindMe uygulaması “Asla unutma” sloganını kullanıyor ve kullanım açısından sadeliği hedefliyor. Bu uygulamayı kullanmak için sosyal yaşamınızda veya iş hayatınızda yapacaklarınızı unutmanız artık mümkün olmayacak.

Todoist

Sizi düzenli tutmak, dikkatinizi toplamak ve daha verimli olmanızı sağlamak için oluşturulan Todoist uygulaması mobil ve masaüstü cihazlar, internet tarayıcıları ve e-posta ile kullanılabiliyor. Uygulamanı kullandığı bulut sayesinde bütün cihazlarınızda otomatik olarak senkronize oluyor. Sesli komut özelliği de taşıyan Todoist uygulaması hem kişisel hem de mesleki hatırlatmalarınız için kullanışlı bir uygulama.

A Calender

Google Takvim’i kullanmayanlar için cazip bir alternatif olan aCalender ile takvimlerinize konu vermeniz ve birkaç hesabı senkronize etmeniz mümkün. Uygulamanın QR ve NFC desteği de var. A Calender uygulamasının basit versiyonu ücretsiz ama tam versiyonunu satın alarak kilitli özelliklerle daha güçlü bir uygulamaya sahip olabilirsiniz.

BZ Reminder

BZ Reminder basitliğiyle dikkat çekiyor. Android’in ücretsiz hatırlatma uygulamaları içinde yer alan BZ Reminder ile her şey hakkında bir hatırlatma kurabiliyor ve gerektiğinde onu kaldırmanız mümkün. Uygulama aynı zamanda Android’in giyilebilir cihazlarında da kullanılabiliyor. Basit bir takvimi de bulunan BZ Reminder uygulaması benzerleri kadar çok özelliğe sahip olmasa da pratik bir şeyler arıyorsanız işinizi görecektir.

Aradığınız iPhone ve Android telefonları kolayca bulabileceğiniz Soylu AVM’de kefil ve kredi kartı zorunluluğu yok! Yalnızca elden taksit ödeme yöntemiyle, bütçenizi zorlamadan aradığınız tüm elektronik ürünler Soylu AVM’de sizi bekliyor.