Klima Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 10 İpucu
Yazıyı keşfet

Klima Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 10 İpucu

Klima sistemleri söz konusu olduğunda, mobil ve sabit cihazlar arasında bir ayrım yapılır. Temel ipuçları, ihtiyacınıza uygun klima seçiminde size yardımcı olacaktır.Isıtma Soğutma Yapılacak Alanın Büyüklüğüİklimlendirme sistemleri seçilirken üzerinde durulması gereken en önemli faktörlerden biri ısıtma soğutma yapılacak alanın büyüklüğüdür. Bu nedenle iş yerinize ya da evinize alacağınız klimanın mekana uygunluğu dikkate alınması gerekir. Klimanın kapasitesi ya da performansı da doğrudan kullanılacak alanla ilişkilidir. Eviniz ya da iş yerinizden kapasitesinden büyük değere sahip bir klima hem enerji israfına yol açacak hem de iklimlendirmede sorunlar yaşatacaktır. Doğru klimayı seçmek için ofisinizin ya da evinizin katı, cephesi bulunduğu binanın yalıtımı gibi konular da dikkate..
Yazıyı keşfet
Klima Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Yazıyı keşfet

Klima Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bir ürün satın almadan önce tüm faktörler göz önünde bulunduruyorsanız doğru adrestesiniz. Satın aldığınız ürünün artılarını eksilerini düşünmek, adil bir alış veriş gerçekleştirmenin de ön koşullarından. Satın almayı düşündüğünüz ürün eğer bir klima ise karar vermeden önce gerekli tüm noktaları gözden geçirmeniz özellikle önemlidir. Çünkü gerek yaşam gerekse çalışma alanlarınız için büyük bir cihazdır ve mekanlarınızın hava kalitesinden ve sıcaklığından sorumludur. Bir klima satın almadan önce, satın aldığınız paraya ve emeğinize değecek bir satın alma yapmak için dikkate alınması gereken faktörlerden bazıları ise şunlardır:KAPASİTEEvinizin ya da çalışma alanınızın büyüklüğü ya da soğutulacak alan, satın almak istediğiniz klimanın boyutunu da belirler. Klimanızın verimli ve uzun..
Yazıyı keşfet
Klima fiyatları ne kadar 2022?
Yazıyı keşfet

Klima fiyatları ne kadar 2022?

Herkes sağlıklı bir çalışma ve yaşam alan olsun ister. Çalışma ve yaşam alanlarınızı sağlıklı tutmanın bir yolu da iklimlendirme sistemleridir. İklimlendirme sistemleri içinde en çok tercih edileni ise bulunduğunuz ortama bir klima kurmaktır. Klimanın bilmediğiniz birçok sağlık yararı vardır. Ev ya da çalışma ortamınızdaki az seviyede nem, burun ve solunum sistemlerinde kuruluğa neden olabilirken, çok fazla nem ise sayısız sağlık şikayetine sebebiyet vermektedir. Aşırı nem sizin sağlığınızın dışında küf, haşare, toz akarları ve soyulan kurşun boya gibi insan sağlığına yönelik diğer tehlikelere de neden olur. Klimanın en önemli sağlık yararı, evinizin nemini azaltmaktır. Yüksek nemi önleyen bir evde yaşamak, daha az nemli bir ev oluşturmanın yanı sıra sizi sağlıklı tutar. Serin ka..
Yazıyı keşfet
Havalandırma Vantilatörü Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Faktör
Yazıyı keşfet

Havalandırma Vantilatörü Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Faktör

Yaşam ve çalışma alanlarımızı düşündüğümüzde hayatımızın büyük bir bölümünü kapalı mekanlarda geçiriyoruz. Bu noktada gerek yaşam gerekse çalışma alanlarının konforu büyük önem arz ediyor. Kapalı alanların ne kadar havadar olduğu bu tür mekanlarda geçirilen zamanın kalitesini de belirliyor. Bir havalandırma sistemi tasarlamak ve tedarik etmek performans beklentisinin yanı sıra bu havalandırma sisteminin nasıl görünmesi gerektiği konusunda da herkesin beklentileri ve fikirleri vardır. Günümüzde birçok konut veya ticari alanda havalandırma vantilatörü tercih ediliyor. Çok güçlü çalışma mekaniğine sahip havalandırma vantilatörü geniş alanlar için oldukça uygun oluğu gibi fazla yer de kaplamazlar. Bu havalandırma türü, havanın hareketini oluşturmak için fanların veya motorların kulla..
Yazıyı keşfet
En Verimli Klima Türü Hangisidir?
Yazıyı keşfet

En Verimli Klima Türü Hangisidir?

Yaz, güneş ve terleme bu yıllardır artarak devam eden bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. İklim değişikliği nedeniyle küresel sıcaklıklar artıyor. Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) raporuna göre hava sıcaklıkları 2025 yılına kadar en az bir yılın sanayileşme öncesi döneme göre 1,5 santigrat derece daha sıcak olma ihtimalinin yüzde 40 olduğunu ortaya koydu. Dolayısıyla iklimlendirme ve alternatif soğutma yöntemlerine olan talebin artması şaşırtıcı değil. Burada, güç tüketiminizi gözden kaçırmadan nasıl serin kalacağınıza yardımcı olacağız. Ucuz klimalar genellikle düşük enerji verimliliği sınıfına girer. Çok fazla elektrik gerektirirler ve yüksek elektrik maliyetlerine neden olurlar. A+++ enerji verimliliği sınıfına sahip bir cihaz enerji verimliliği sınıfı B olan bir cihaza kıyasla ..
Yazıyı keşfet
Odam için Hangi Boyutta Klimaya İhtiyacım Var?
Yazıyı keşfet

Odam için Hangi Boyutta Klimaya İhtiyacım Var?

İş yeriniz ya da eviniz için iklimlendirme sistemlerinden faydalanmaya karar verdiğinizde hangi boyutta klimaya ihtiyacınız olacağını bilmeniz önemli bir faktördür. Klimada doğru boyutu seçmek ürünün performansından memnun kalmanızı sağladığı gibi enerji kullanımını da azaltabilir. Doğru boyutta klimayı seçmek için oda büyüklüğü önemlidir; ancak tek önemli faktör değildir. Oda büyüklüğünün yanı sıra yalıtım, konum ve oryantasyon da önemli etkiye sahiptir. Performansı en üst düzeye çıkarmak ve çalıştırma maliyetlerini en aza indirmek için doğru boyutu seçmek hayati önem taşır. Özellikle bir klima satın almak asla anlık bir satın alma olmamalıdır. Hem elektrik faturanız hem de konfor düzeyleriniz üzerinde büyük etkileri olan pahalı, uzun vadeli bir taahhüttür - bu nedenle klima alı..
Yazıyı keşfet
En Tasarruflu Klima Hangisidir?
Yazıyı keşfet

En Tasarruflu Klima Hangisidir?

Klima ünitelerini çalıştırmak için kullanılan elektrik hala çoğunlukla fosil kaynaklardan karşılanırken, iklimlendirme sistemleri üreticileri adına, bu bağlamda enerji verimliliği büyük ölçüde iyileştirme yolları arıyor. Gelişen teknolojinin de etkisiyle özellikle sıcak iklim kuşağında yer alan coğrafyalarda klimalar, hayatımızın önemli bir parçası haline gelirken, enerjinin tedariki ve zararları da kullanıcıların beklentilerini ve taleplerini şekillendiriyor. Klimalarla olan modern aşk ilişkimiz çelişkili desek yeridir. Yaz sıcağından kurtulmamızı sağlar ve rahat yaşamamızı sağlar ve sıcak bölgelerde ve sıcak hava dalgalarında hayat kurtarır. Ancak aynı zamanda, gezegeni ısıtan kirliliğe iki ana yolla büyük ölçüde katkıda bulunarak çevreye de zarar verirler. Birincisi, klima üni..
Yazıyı keşfet
En iyi klima markası hangisidir? En iyi 6 klima
Yazıyı keşfet

En iyi klima markası hangisidir? En iyi 6 klima

Özellikle de yaz aylarında çekilmez hale gelen hava sıcaklıkları, hem yaşam hem de çalışma alanlarımızda konforumuzu oldukça etkileyen büyük bir problemdir. Gelişen teknolojiyle birlikte çalışma ve yaşam standartlarını koruma adına içinde bulunulan yapılar iklimlendirme faaliyetleri ile istenilen ortam sıcaklığına kavuşturuluyor. Ortam sıcaklığını istenilen düzeye getirmede klimalar ilk sırayı alıyor. Hangi klimayı seçeceğinize karar verirken, dikkate almak istediğiniz birkaç şey vardır. Mümkün olan en iyi kararı vermek için fiyat veya verimlilikten daha fazlasını göz önünde bulundurmanız gerekir. Mümkün olan en bilinçli kararı vermek için resmin tamamını göz önünde bulundurmalısınız. İşte aramanız gerekenler:Verimlilik DeğerlendirmesiSeçmiş olduğunuz klimanın verimsizliği, belki ..
Yazıyı keşfet
Yaylı Yatak Nedir?
Yazıyı keşfet

Yaylı Yatak Nedir?

İnsanlar gününün üçte birini uyuyarak geçiriyor. Ve uykunun insan sağlığına çok önemli etkileri bulunuyor. İyi bir uyku zinde ve sağlıklı bir yaşam demek iken kalitesiz bir uyku yorgunluk, enerji düşüklüğü ve kas ve eklem ağrılarını işaret ediyor.  İnsanların iyi ve kaliteli bir uyku uyuyabilmesi için en önemli etkenlerin başında doğru yatak seçimi geliyor. Doğru yatak seçimi iyi bir uyku için ve dolayısıyla sağlıklı bir yaşam için büyük bir önem taşıyor.  Bu nedenle gelişen teknoloji ile birlikte yatak üretiminde de çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Eski dönemlerde tek tip olan yataklar artık her türlü insanın ihtiyacını karşılamak üzere özel olarak tasarlanıyor ve farklı birçok modelde üretiliyor.En çok araştırılan ve en çok tercih edilen yatak modellerin başında yaylı yataklar ..
Yazıyı keşfet
Yatak Odası İçin Doğru Komodin Boyutu Nedir? Nasıl Seçilir?
Yazıyı keşfet

Yatak Odası İçin Doğru Komodin Boyutu Nedir? Nasıl Seçilir?

Komodinler, yatak odası için önemli bir mobilyadır. Masa lambalarından çalar saatlere kadar her şeyi yakınınızda tutarlar. Tüm gece ihtiyaçlarınızı yakınınızda tutmak için doğru boyutta bir komodin seçmeniz önemlidir.Komodin seçerken alanın boyutu, mobilya düzeni ve yatağın yüksekliği doğru komodin boyutu için önemlidir. Yatak odası için komodin seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Yatak odanız için hangi komodin boyutlarının en uygun olduğunu bulmak için okumaya devam edin.Yatak odası için komodin seçerken ebat ve işlevsellik açısından ihtiyacınıza en çok yarayan modelleri seçmelisiniz. En doğru komodin modelleri için dilerseniz bu parçaları detaylı bir şekilde tanıyarak sürece başlayalım.  İşte en doğru komodin seçimleri için bilmeniz ve dikkat etmeniz gereke..
Yazıyı keşfet
Oturma Odası İçin Koltuk Modelleri hangileridir?
Yazıyı keşfet

Oturma Odası İçin Koltuk Modelleri hangileridir?

Oturma odası, evlerimizdeki en önemli yaşam alanlarından birisidir. Oturma odası için konforlu ve estetik bir görünüme sahip koltuk modelleri seçmeliyiz. Koltuk modelleri oturma odasının büyüklüğüne ve şekline göre belirlenmelidir. Doğru koltuk modelleri ile oturma odanızı yerleştirdiğinizde şık bir dekorasyon ve kullanışlı bir alan oluşturmuş olacaksınız. Oturma odası için koltuk modelleri arasından en doğruyu seçebilmek için bazı dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız var. En çok tercih edilen oturma odası koltuk modelleri ve bunları neden seçmeniz gerektiği aşağıdaki gibidir;1- Chesterfield Koltuk Modelleri Chester model koltuk takımları, 1800'lü yıllardan bu yana oturma odalarının en şık çeşitleri olarak biliniyor.  Chester koltuk modelleri, sırt ve oturma bölümü düğmelidir. ..
Yazıyı keşfet
TV Ünitesi Duvarı Nasıl Süslenir: 5 TV Duvarı Fikri
Yazıyı keşfet

TV Ünitesi Duvarı Nasıl Süslenir: 5 TV Duvarı Fikri

TV ünitesi arkasındaki duvarı nasıl dekore edeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Cevaplar için okumaya devam edin.TV üniteleri oturma odalarının en önemli alanlarından biridir. Mobilyanıza uygun seçtiğiniz TV ünitesi duvar ile de uyum içinde oluşturması gerekiyor. Çünkü bazı kişiler oturma odası tasarımında TV'yi gizleyebilirken, bazıları da TV'yi duvara monte etmeyi seçmektedir. Tabi bu da TV ünitesi duvarını kendi kişisel zevklerinize göre düzenleme özgürlüğü demektir. İşte TV sehpanızın arkasındaki duvara uygulayabileceğiniz bazı yöntemler;1- Taş Duvar TV Ünitesi Uygulamasıİç dekorasyon çalışmalarında taş duvar TV ünitesi uygulamaları tercih ediliyor.  Bu çalışmalar için hazırlanan dekorasyon taşlar özel ustalar tarafından duvarlara yapıştırılıyor. Taş duvar uygulaması TV ünitesi duvar..
Yazıyı keşfet
Yatak Odası İçin 7 Mükemmel Fikir
Yazıyı keşfet

Yatak Odası İçin 7 Mükemmel Fikir

Yatak odası evinizdeki en önemli odalardan biridir. İş ve aile sorumluluklarıyla dolu bir günün sonunda gevşemek ve yeniden şarj olmak için rahat bir yere ihtiyaç duyarız. Bu yüzden yatak odası dekorasyon fikirlerinde ilham almak çok önemlidir.Mükemmel yatak odası, duvar renkleri ve şık yatak başlıkları ve gösterişli aydınlatma ile basit dekorasyon dokunuşlarına dayanır. Bununla birlikte, yatak odası için boyut sorunu da var. Yatak odanız oldukça genişse, doğru mobilya seçmek çok önemlidir. Çok fazla mobilya yatak odanızda kalabalık bir his verebilir. Öte yandan, küçük yatak odanız varsa, dağınık görünmemesi için mobilya seçimlerinizde de aynı derecede stratejik olmanız gerekir.İyi haber şu ki, yatak odanız tasarım potansiyeliyle dolu. Tek gereken, yatak odanızdan en iyi şekilde yarar..
Yazıyı keşfet
Yerden Tasarruf Edecek 9 Dolap Fikri
Yazıyı keşfet

Yerden Tasarruf Edecek 9 Dolap Fikri

Ev dekorasyonu için çarpıcı dolap fikirleri en küçük alanların bile verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Rahat hareket alanı ve şıklık gibi ihtiyaçların ortaya çıkardığı bu harika fikirler, yaşam alanlarının küçük ancak oldukça şık durmasını sağlıyor. En küçük alanları bile etkileyici alanlara dönüştürmek dekorasyon çalışma örneklerinin vazgeçilmez ipuçları arasında yer alıyor. Fazlalıkların saklanması sağlayan dolaplar, yerden de tasarruf edilmesine katkı sağlar. Bu nedenle birbirinden eşsiz dolap fikirleri, düzenli ve şık oda dekorasyonlarına imza atmanıza olanak sağlıyor. Soylu AVM ile küçük evlerinizi keyifli birer yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Soylu Avm, yaratıcı dolap fikirlerinize değer katacak modelleri ile hayranlık uyandırıyor. Çok Amaçlı Dolap Modelle..
Yazıyı keşfet
Oturma Odanızı İyileştirmek İçin 12 Kanepe Seçimi
Yazıyı keşfet

Oturma Odanızı İyileştirmek İçin 12 Kanepe Seçimi

Kanepe seçmek, verebileceğiniz en önemli mobilya kararlarından biridir! Bir düşünün- ev yaşamınızın çoğu bu tek parça etrafında toplanıyor. İşten sonra veya hafta sonu dinlenmek, TV izlemek, arkadaşlarınızı ve ailenizi ağırlamak. Bu yüzden yıllarca sürecek bir şeye yatırım yapmak için zaman ayırmamız mantıklıdır. Bu nedenle, kanepe seçmeden önce, eviniz için mükemmel kanepeyi nasıl seçeceğinize dair en iyi tasarımcı ipuçlarımızı okuyun.Dar Oturma Odaları için Köşe Koltuk TakımıKöşe koltuk takımları küçük odaları etkili kullanmanın değişmez modelleri arasında yer alıyor. Konforu yüksek düzeyde olan köşe koltuk modelleri günlük kullanım için ideal bir seçim olarak karşımıza çıkıyor. Oturma odası için mobilya seçerken hem kullanışlı hem şık olması herkesin dikkat ettiği noktalar arasında yer ..
Yazıyı keşfet
Odanızı En İyi Şekilde Kullanmak İçin 9 Yatak Odası Düzeni
Yazıyı keşfet

Odanızı En İyi Şekilde Kullanmak İçin 9 Yatak Odası Düzeni

Yatak odası, misafirler tarafından fazla kullanılmadığı veya görülmediği için çoğu zaman unutulur. İdeal yatak odası düzeni, ruh halinizi iyileştirmenize ve daha iyi uymanıza katkı sağlar. İster küçük ister büyük bir yatak odanız olsun, alanınız için en iyi yatak odası düzenini bulmak için okumaya devam edin. Yatak odası düzenleri söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler vardır, bu yüzden yaratıcı olmaktan korkmayın. Yatak odanızı tasarlamadan önce, alanınızın şekline bakın ve odanıza dahil etmek istediğiniz farklı mobilya parçalarını düşünün. Evdeki alan için ne amaçladığınızı bilmek en iyi yatak odası düzenini keşfetmenize yardımcı olacaktır.Yatak Odası için Dağınıklıktan Uzak DurunYatak odası özel yaşam alanı olması nedeniyle çok fazla depolama alanı ve eşya anlamına gelebiliyor. Bu..
Yazıyı keşfet
Uygun Fiyatlı En İyi 5 Meyve Sıkacağı Önerisi | 2022
Yazıyı keşfet

Uygun Fiyatlı En İyi 5 Meyve Sıkacağı Önerisi | 2022

En iyi meyve sıkacakları, günlük meyve ve sebzelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde almanızı sağlayabilir. Meyve sıkma işlemi basit görünebilir, ancak piyasada artıları ve eksileri olan farklı tasarımları olan meyve sıkacağı var.Meyve suyunu sıkarak içmenin keyfine varmayı sağlayan en iyi meyve sıkacakları kullanıcıların beklentilerini büyük ölçüde karşılıyor. Meyve sıkacakları özellikle bebekli aileler için vazgeçilmez bir ürün. Meyve sıkacakları, meyve sevmeyen çocukların da meyve yeme alışkanlığı kazandırıyor.  Soylu AVM, bütçenize uyan meyve sıkacağını en uygun ödeme koşullarına sahip olarak almayı mümkün kılıyor. Sinbo Sj-3143 Katı Meyve SıkacağıSinbo meyve sıkacağı, dayanıklı ve kullanışlı tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Paslanmaz çelik gövdesi ile Sinbo meyve ..
Yazıyı keşfet
Eviniz İçin Doğru Çamaşır Makinesi Boyutu Nasıl Bulunur?
Yazıyı keşfet

Eviniz İçin Doğru Çamaşır Makinesi Boyutu Nasıl Bulunur?

Aktif insan yaşamının olduğu her yer için çamaşır makinesi önemli gerekliliklerden biridir. Vazgeçilmez olan çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların doğru seçmek ve evin en kullanışlı köşesine yerleştirmektir. Çamaşır makinesi seçerken genellikle iç kapasitesinin büyüklüğü göz önüne alınarak tercih yapılır. Kapladığı alan bakımından da koyulacak yer ile uyumlu ölçülerde olması için çamaşır makinesinin doğru boyutta olmalıdır. Çamaşır makinelerinin boyutu ve kapasitesi tipik olarak marka ve modele göre değişir. Doğru çamaşır makinesi boyutunu seçmek, evinizin büyüklüğüne ve düzenli olarak yıkadığınız çamaşırların türüne bağlı olacaktır. Standart boyutlu çamaşır makinelerinin çoğu kabaca iki sepet çamaşır, büyük çamaşır makineleri ise üç çamaşır yıkayabilir. Eviniz için doğru çamaşır maki..
Yazıyı keşfet
En iyi tost makinesi markası hangisi? İşte En İyi 4 Tost Makinesi Listesi
Yazıyı keşfet

En iyi tost makinesi markası hangisi? İşte En İyi 4 Tost Makinesi Listesi

Pratik bir kahvaltı için tost makineleri her mutfağın olmazsa olmazdır. Mutfak tezgahtaki tost makinesi olmadan hiçbir mutfak tam anlamıyla tamamlanmış olmaz. Basit ama gerekli olan bir tost makinesi, hızlı kahvaltılar için mükemmel bir cihazdır. Tost makinelerin tost yapmanın yanı sıra ızgara özelliği bulan işlevsel makinelerdir.Mağazalarda ve internette çok çeşitli tost makinesi bulabilirsiniz, ancak her ürün mutfağınıza layık değildir. Soylu AVM olarak tost makinesi fiyatları ve modelleri seçiminizde yardımcı olmak için buradayız. Kahvaltıda tost keyfiniz için ihtiyacınız olan en iyi tost makinesi markalarını sizin için listeledik. Unutmayın, her bütçeye ve zevke hitap eden tost makinesi modelleri Soylu Avm'de sizi bekliyor.Karaca Future Granit Tost MakinesiKaraca Future Granit tost mak..
Yazıyı keşfet
Yerden Tasarruf Sağlayan Küçük Mutfak Masası Fikirleri
Yazıyı keşfet

Yerden Tasarruf Sağlayan Küçük Mutfak Masası Fikirleri

Küçük yemek masası fikirleri, en çok sevilen kahvaltı ve akşam yemeği anlarının eşsiz yardımcı oluyor. Katlanabilen ve açılabilen yemek masaları, küçük mutfaklarını verimli kullanmak isteyenlerin tercihi oluyor. Küçük mutfak sahip olduğu için yemek masası konforunu salonuna taşımak yerine Mutfak Masası modelleri ile hem modern hem de kullanışlı mutfaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için Soylu Avm, tüm ziyaretçilerinin beğenilerine uygun binlerce mutfak masası seçeneği sunuyor. Duvara Sabitlenen Yemek Masası ModelleriMutfaklardaki dolaplar yerine, mutfak masası tüm ihtiyacınızın karşılanmasını sağlayacaktır. Duvara sabitlenen mutfak masasının istendiğinde katlanabilir özellikte olması ise yerden tasarruf etmeyi sağlar. Yemek masası tasarımında mutfağın boyutu göz önüne alınma..
Yazıyı keşfet