Apple Telefonlarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Yazıyı keşfet

Apple Telefonlarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Hayatımızın odağında olan teknolojik ürünlerden akıllı telefonlar, gün içinde sık sık kullandığımız cihazlardandır. Yalnızca iletişim kurmamızı sağlamaktan öte birçok işimize de yarayan akıllı telefonlar aynı zamanda özen anlarımıza da şahitlik ediyorlar. Böylece akıllı telefonlarımız, anılarımızı da biriktirdiğimiz en özel depolama cihazlarımızdan biri haline geliyor.Kimi zaman telefonumuzdaki fotoğrafları temizlerken bizim için özel bir fotoğrafı ya da videoyu da istemeden silebiliyoruz. Böyle bir durum ise oldukça can sıkıcı olabiliyor. Tüketicilerin yaşadığı bu soruna duyarsız kalmayan Apple, iPhone telefonlarında iOS 8 yazılımını geliştirirken bu soruna da bir çözüm buluyor. iOS 8 ve üzerinde iPhone telefonlarda silinen fotoğraflarınızı geri getirmeniz mümkün. Şimdi Apple t..
Yazıyı keşfet
Bilgisayar Çeşitleri Nelerdir?
Yazıyı keşfet

Bilgisayar Çeşitleri Nelerdir?

Hızla gelişen teknolojinin getirisi olan ve birbirinden farklı işlevlere sahip onlarca bilgisayar, hayatımızdaki yerini almış durumda. Bilgisayarların türleri kullanıldıkları alana, sunmuş olduğu performansa, kapasitesine ve kullanım amacına göre farklılaşmaktadır. Bilgisayarınızı yenilemeyi ya da yeni bir bilgisayar almayı düşünüyor, fakat amacınıza en uygun bilgisayarın hangisi olacağına karar veremiyorsanız araştırmanızı dikkatli yapmalısınız. Bu anlamda bilgisayar çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Peki bilgisayar türleri nelerdir? Bilgisayar çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:Masaüstü Bilgisayar (Desktop)Dizüstü Bilgisayarlar (Laptop/Notebook)Mini Bilgisayarlar (Netbook)Ağ BilgisayarlarıOyun Bilgisayarları (Gaming Bilgisayar)Tablet BilgisayarlarAna Bilgisayar (..
Yazıyı keşfet
Bilgisayar Toplama Rehberi ve İpuçları
Yazıyı keşfet

Bilgisayar Toplama Rehberi ve İpuçları

Yaşamımızın her alanına yayılmış olan bilgisayarlar hemen her konuda bize hizmet sunmaktadırlar. Piyasada her markaya ait bilgisayar modeli mevcuttur. Bilgisayarlar özelliklerine ve performanslarına göre değişen çeşitlere sahiptir. Teknolojik ürünlerin tamamının ya da belirli parçalarının ithal edilmesine göre zaman zaman yükselen kur fiyatları dolayısıyla maliyetler de artar. Kura bağlı yükselmeler, kullanıcıları hayli zorlar ve onları daha az maliyetli olabilen bilgisayar toplamaya yönlendirir. Son zamanlarda oldukça sık tercih edilen bir yöntem haline de gelmiş olan bilgisayar toplama işlemi konusunda kullanıcıların farklı amaçları ve istekleri bulunuyor. Kullanıcılar istedikleri özellikleri tek bir bilgisayarda bulamayınca isteklerine en iyi hizmet edecek bilgisayarı kendileri olu..
Yazıyı keşfet
Buzdolabı Neden Soğutmaz?
Yazıyı keşfet

Buzdolabı Neden Soğutmaz?

Her evin en önemli ihtiyaçları arasında bulunan buzdolapları, hayat kurtaran eşyalar arasında yer alıyor. Yiyecekleri günlük olarak taze tutan buzdolapları aynı zamanda bazı yiyecekleri dondurarak aylar sonra tüketme olanağı da sağlar. Elektronik bir cihaz olduğundan dolayı hangi markayı seçtiğinizin önemi olmaksızın ara sıra buzdolabı arızaları kaçınılmaz bir durumdur. Bu durumda, buzdolabı kullananların en çok sorduğu sorular arasında, “Buzdolabı neden soğutmaz?” sorusu geliyor. Evinizdeki buzdolabının yeteri kadar soğutmamasının birkaç farklı nedeni olabilir. Şimdi bu nedenlere kısaca bir göz atalım…Buzdolabının Soğutmama NedenleriSiz de “Buzdolabı alt kısmı neden soğutmaz?” veya “No frost buzdolabı neden soğutmaz?” gibi sorular soruyorsanız bakmanız gereken ilk durum, cihazın elektrik ..
Yazıyı keşfet
En İyi Kulaklık Markaları
Yazıyı keşfet

En İyi Kulaklık Markaları

En fazla kullandığımız teknolojik ürünlerden olan kulaklıkların seçiminde dikkatli davranmakta fayda var. Kulaklıkların sunduğu performans, kalitesi ile aynı orandadır. Peki kulaklık seçimi yaparken zorlanmamak için nelere dikkat etmek gerekir? En iyi kulaklık markaları hangileridir? Şimdi markalarına göre kulaklıkları inceleyelim…1- QCY KulaklıkQCY markası kablosuz ve bluetooth kulaklık modelleriyle öne çıkmayı başarmıştır. Telefon kulaklığı olarak gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir marka olan QCY, uygun fiyatlı bir kablosuz kulaklık modeli arıyorsanız doğru alternatif olacaktır. 2- Plantronics KulaklıkEn çok tercih edilen kulaklık markalarından biri olan Plantronics markasının modellerinde yüksek ses kalitesi, uzun pil ömrü, konforlu yapısı, sesli komut algılama gibi özellikler ön..
Yazıyı keşfet
Evde Saç Şekillendirme Yöntemleri
Yazıyı keşfet

Evde Saç Şekillendirme Yöntemleri

Saç şekillendirme işlemleri hemen herkes tarafından uygulanan işlemlerdir. Hem gündelik hayatta hem de özel davetlerde uygulanabilecek birçok pratik saç şekillendirme yolu mevcuttur. İstenen kusursuz saç stillerini hayata geçirmek için herkesin uygulayabileceği saç şekillendirme yöntemleri farklılaşmaktadır. Saçlarınız hem doğal görünümlü olsun hem de dikkat çeksin istiyorsanız size özel oluşturduğumuz saç şekillendirme rehberindeki püf noktalarından faydalanabilirsiniz. Kadınlar için Evde Saç Şekillendirme YollarıEvde uygulayabileceğiniz sayısız saç stili mevcut. Saçınızın uzunluğu, yapısı ve doğal şekli ne olursa olsun kadın saç modelleri pratik dokunuşlarla daha doğal görünümler sunuyor. İşte kadınların rahatlıkla uygulayabilecekleri saç şekillendirme teknikleri…Dağınık Topuz Saç Y..
Yazıyı keşfet
iPhone ve Android İçin En İyi Hatırlatma Uygulamaları
Yazıyı keşfet

iPhone ve Android İçin En İyi Hatırlatma Uygulamaları

Hayatlarımızın odak noktasında yer alan teknolojik yenilikler, yaşamlarımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu kolaylıklardan biri de hemen hepimizin telefonunda yer alan hatırlatma uygulamaları... Bu uygulamalar gün içinde yapmamız gerekenlerden doğum günleri ve yıl dönümlerine kadar unutmak istemediğimiz her şeyi bize istediğimiz an hatırlatmaya hazır.Gün içinde yapacaklarınızı ya da gelecek planlarınızı unutmamanız için bir hatırlatıcı uygulama arayışı içindeyseniz iPhone ve Android telefonlara en çok indirilen hatırlatma uygulamalarını sizin için sıraladık…iPhone ve Android Hatırlatma Uygulamaları:EvernoteEvernote, iPhone hatırlatma uygulamaları arasında en fazla indirilenlerden biri ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Evernote oldukça kolay ve kullanışlı olmasının yanı s..
Yazıyı keşfet
Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Yazıyı keşfet

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizin salonu küçük olsa bile sonsuz sayıda dekorasyon fikrini hayata geçirebilirsiniz. Peki küçük salonlar nasıl dekore edilmelidir? Aşağıdaki dekorasyon fikirleriyle eskisinden daha geniş ve ferah bir salona kavuşabilirsinizMobilya Seçimine Dikkat·         Küçük salonlar için mobilya seçerken sahip olduğunuz alanla orantılı minimal tasarımlara bir şans vermelisiniz.·         Puf, tabure ve minder gibi taşınabilir seçeneklerle daha fazla oturma alanı yaratabilirsiniz.·         Taburelerde sandıklı, kanepelerde ise ek saklama alanı sunan seçenekleri tercih etmelisiniz.·         Küçük salonlar için ideal bir kullanım su..
Yazıyı keşfet
Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Yazıyı keşfet

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hemen her evde bulunan elektronik eşyalardan biri olan televizyon seçimi yaparken araştırma yapmalısınız. Peki televizyon alırken nelere dikkat edilmeli? TV seçimi için aşağıdaki noktalara dikkat ederseniz aradığınız ürünü çok daha kolay bulabilirsiniz.TV Ekran Boyutları ve Kurulum ÖzellikleriTelevizyon satın almadan önce ilk olarak nereye konumlandıracağınızı belirlemelisiniz. Televizyonun boyutları köşe uzunluğuna göre inç veya santimetre cinsinden ifade ediliyor. TV ekran boyutları 22 inçten başlayarak 86 inçe kadar çeşitli seçeneklerde sunulmaktadır. Oturma odasında kullanacaksanız 50 inç veya daha büyük bir televizyon seçimi doğru olacaktır. Televizyon boyutunu etkileyen faktörlerden biri de kurulumu nasıl yapacağınızdır. Örneğin, TV sehpası kullanacaksanız mobilyanın boyutl..
Yazıyı keşfet
Yemek Masası Nasıl Hazırlanır?
Yazıyı keşfet

Yemek Masası Nasıl Hazırlanır?

Yemek masası hazırlamak kimi zaman bir sanata dönüşüyor. Sayısız dekorasyon ve sunum fikrini de beraberinde getiren yemek masası hazırlama sürecinde birbirinden şık yemek masası aksesuarları, en kıymetli misafirleriniz ağırlamanız için bir araya getirilir.Romantik bir akşam yemeğinden tek başınıza yapacağınız kallavi bir kahvaltıya kadar masanıza gerektiği özeni gösterdiğinizde yemekleriniz daha renkli geçer. Peki yemek masası sunumlarında nelere dikkat etmeli? İşte yemek masası hazırlama rehberi…Adım Adım Yemek Masası Hazırlama Rehberi·         Masaya bir örtü serin. Amerikan servis kullanacaksanız masadaki kişi sayısı kadar servis yerleştirin.·         Yemeğin servis edileceği tabağı servisin tam or..
Yazıyı keşfet
En İyi Robot Süpürge Hangisi?
Yazıyı keşfet

En İyi Robot Süpürge Hangisi?

Özellikle çalışan bireyler için ev temizliğini kolaylaştıran ve sevdiren cihazların sayısı giderek artmaktadır. Ev temizliğinde harcanan zamanı azaltan ve zaman kaybını önleyecek olan araçlar, ihtiyaçlar doğrultusunda üretilmeye devam ediyor. Akıllı süpürge çeşitleri oldukça çeşitli modellere sahip ve hayatınıza kattığı kolaylıklarla ev işlerinizde en yakın yardımcılarınız oluyor.Zamanınızı daha iyi yönetmenize katkı sağlayan ve temizleme işini daha fonksiyonel ve kolay hale getiren robot süpürgeler tamamen elektrik enerjisi ile, insan gücüne ihtiyaç olmadan çalışırlar. Robot süpürgelerin çalışma prensibi şu şekildedir; akıllı süpürgeler çalıştırıldıkları anda evinizin haritasını çıkararak rota oluşturuyor ve evinizin her köşesini derinlemesine temizlik için tek tek hesaplıyor. Kendiniz ve..
Yazıyı keşfet