image desc

Klima Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 10 İpucu

Klima sistemleri söz konusu olduğunda, mobil ve sabit cihazlar arasında bir ayrım yapılır. Temel ipuçları, ihtiyacınıza uygun klima seçiminde size yardımcı olacaktır.Isıtma Soğutma Yapılacak Alanın Büyüklüğüİklimlendirme sistemleri seçilirken üzerinde durulması gereken en önemli faktörlerden biri ısıtma soğutma yapılacak alanın büyüklüğüdür. Bu nedenle iş yerinize ya da evinize alacağınız klim..
Yazının Devamı
image desc

Klima Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bir ürün satın almadan önce tüm faktörler göz önünde bulunduruyorsanız doğru adrestesiniz. Satın aldığınız ürünün artılarını eksilerini düşünmek, adil bir alış veriş gerçekleştirmenin de ön koşullarından. Satın almayı düşündüğünüz ürün eğer bir klima ise karar vermeden önce gerekli tüm noktaları gözden geçirmeniz özellikle önemlidir. Çünkü gerek yaşam gerekse çalışma alanlarınız için büyük bi..
Yazının Devamı
image desc

Klima fiyatları ne kadar 2022?

Herkes sağlıklı bir çalışma ve yaşam alan olsun ister. Çalışma ve yaşam alanlarınızı sağlıklı tutmanın bir yolu da iklimlendirme sistemleridir. İklimlendirme sistemleri içinde en çok tercih edileni ise bulunduğunuz ortama bir klima kurmaktır. Klimanın bilmediğiniz birçok sağlık yararı vardır. Ev ya da çalışma ortamınızdaki az seviyede nem, burun ve solunum sistemlerinde kuruluğa neden olabili..
Yazının Devamı
image desc

Havalandırma Vantilatörü Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Faktör

Yaşam ve çalışma alanlarımızı düşündüğümüzde hayatımızın büyük bir bölümünü kapalı mekanlarda geçiriyoruz. Bu noktada gerek yaşam gerekse çalışma alanlarının konforu büyük önem arz ediyor. Kapalı alanların ne kadar havadar olduğu bu tür mekanlarda geçirilen zamanın kalitesini de belirliyor. Bir havalandırma sistemi tasarlamak ve tedarik etmek performans beklentisinin yanı sıra bu havalandırma..
Yazının Devamı
image desc

En Verimli Klima Türü Hangisidir?

Yaz, güneş ve terleme bu yıllardır artarak devam eden bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. İklim değişikliği nedeniyle küresel sıcaklıklar artıyor. Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) raporuna göre hava sıcaklıkları 2025 yılına kadar en az bir yılın sanayileşme öncesi döneme göre 1,5 santigrat derece daha sıcak olma ihtimalinin yüzde 40 olduğunu ortaya koydu. Dolayısıyla iklimlendirme ve alternatif..
Yazının Devamı
image desc

Odam için Hangi Boyutta Klimaya İhtiyacım Var?

İş yeriniz ya da eviniz için iklimlendirme sistemlerinden faydalanmaya karar verdiğinizde hangi boyutta klimaya ihtiyacınız olacağını bilmeniz önemli bir faktördür. Klimada doğru boyutu seçmek ürünün performansından memnun kalmanızı sağladığı gibi enerji kullanımını da azaltabilir. Doğru boyutta klimayı seçmek için oda büyüklüğü önemlidir; ancak tek önemli faktör değildir. Oda büyüklüğünün ya..
Yazının Devamı
image desc

En Tasarruflu Klima Hangisidir?

Klima ünitelerini çalıştırmak için kullanılan elektrik hala çoğunlukla fosil kaynaklardan karşılanırken, iklimlendirme sistemleri üreticileri adına, bu bağlamda enerji verimliliği büyük ölçüde iyileştirme yolları arıyor. Gelişen teknolojinin de etkisiyle özellikle sıcak iklim kuşağında yer alan coğrafyalarda klimalar, hayatımızın önemli bir parçası haline gelirken, enerjinin tedariki ve zarar..
Yazının Devamı
image desc

En iyi klima markası hangisidir? En iyi 6 klima

Özellikle de yaz aylarında çekilmez hale gelen hava sıcaklıkları, hem yaşam hem de çalışma alanlarımızda konforumuzu oldukça etkileyen büyük bir problemdir. Gelişen teknolojiyle birlikte çalışma ve yaşam standartlarını koruma adına içinde bulunulan yapılar iklimlendirme faaliyetleri ile istenilen ortam sıcaklığına kavuşturuluyor. Ortam sıcaklığını istenilen düzeye getirmede klimalar ilk sıray..
Yazının Devamı
image desc

Yatak Odası İçin 7 Mükemmel Fikir

Yatak odası evinizdeki en önemli odalardan biridir. İş ve aile sorumluluklarıyla dolu bir günün sonunda gevşemek ve yeniden şarj olmak için rahat bir yere ihtiyaç duyarız. Bu yüzden yatak odası dekorasyon fikirlerinde ilham almak çok önemlidir.Mükemmel yatak odası, duvar renkleri ve şık yatak başlıkları ve gösterişli aydınlatma ile basit dekorasyon dokunuşlarına dayanır. Bununla birlikte, yat..
Yazının Devamı
image desc

TV Ünitesi Duvarı Nasıl Süslenir: 5 TV Duvarı Fikri

TV ünitesi arkasındaki duvarı nasıl dekore edeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Cevaplar için okumaya devam edin.TV üniteleri oturma odalarının en önemli alanlarından biridir. Mobilyanıza uygun seçtiğiniz TV ünitesi duvar ile de uyum içinde oluşturması gerekiyor. Çünkü bazı kişiler oturma odası tasarımında TV'yi gizleyebilirken, bazıları da TV'yi duvara monte etmeyi seçmektedir. Tabi bu da TV ünitesi..
Yazının Devamı
image desc

Yaylı Yatak Nedir?

İnsanlar gününün üçte birini uyuyarak geçiriyor. Ve uykunun insan sağlığına çok önemli etkileri bulunuyor. İyi bir uyku zinde ve sağlıklı bir yaşam demek iken kalitesiz bir uyku yorgunluk, enerji düşüklüğü ve kas ve eklem ağrılarını işaret ediyor.  İnsanların iyi ve kaliteli bir uyku uyuyabilmesi için en önemli etkenlerin başında doğru yatak seçimi geliyor. Doğru yatak seçimi iyi bir uyku içi..
Yazının Devamı
image desc

Oturma Odası İçin Koltuk Modelleri hangileridir?

Oturma odası, evlerimizdeki en önemli yaşam alanlarından birisidir. Oturma odası için konforlu ve estetik bir görünüme sahip koltuk modelleri seçmeliyiz. Koltuk modelleri oturma odasının büyüklüğüne ve şekline göre belirlenmelidir. Doğru koltuk modelleri ile oturma odanızı yerleştirdiğinizde şık bir dekorasyon ve kullanışlı bir alan oluşturmuş olacaksınız. Oturma odası için koltuk modelleri arasın..
Yazının Devamı
image desc

Yatak Odası İçin Doğru Komodin Boyutu Nedir? Nasıl Seçilir?

Komodinler, yatak odası için önemli bir mobilyadır. Masa lambalarından çalar saatlere kadar her şeyi yakınınızda tutarlar. Tüm gece ihtiyaçlarınızı yakınınızda tutmak için doğru boyutta bir komodin seçmeniz önemlidir.Komodin seçerken alanın boyutu, mobilya düzeni ve yatağın yüksekliği doğru komodin boyutu için önemlidir. Yatak odası için komodin seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey..
Yazının Devamı
image desc

Yerden Tasarruf Edecek 9 Dolap Fikri

Ev dekorasyonu için çarpıcı dolap fikirleri en küçük alanların bile verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Rahat hareket alanı ve şıklık gibi ihtiyaçların ortaya çıkardığı bu harika fikirler, yaşam alanlarının küçük ancak oldukça şık durmasını sağlıyor. En küçük alanları bile etkileyici alanlara dönüştürmek dekorasyon çalışma örneklerinin vazgeçilmez ipuçları arasında yer alıyor. Fazlal..
Yazının Devamı
image desc

Oturma Odanızı İyileştirmek İçin 12 Kanepe Seçimi

Kanepe seçmek, verebileceğiniz en önemli mobilya kararlarından biridir! Bir düşünün- ev yaşamınızın çoğu bu tek parça etrafında toplanıyor. İşten sonra veya hafta sonu dinlenmek, TV izlemek, arkadaşlarınızı ve ailenizi ağırlamak. Bu yüzden yıllarca sürecek bir şeye yatırım yapmak için zaman ayırmamız mantıklıdır. Bu nedenle, kanepe seçmeden önce, eviniz için mükemmel kanepeyi nasıl seçeceğinize da..
Yazının Devamı
image desc

Odanızı En İyi Şekilde Kullanmak İçin 9 Yatak Odası Düzeni

Yatak odası, misafirler tarafından fazla kullanılmadığı veya görülmediği için çoğu zaman unutulur. İdeal yatak odası düzeni, ruh halinizi iyileştirmenize ve daha iyi uymanıza katkı sağlar. İster küçük ister büyük bir yatak odanız olsun, alanınız için en iyi yatak odası düzenini bulmak için okumaya devam edin. Yatak odası düzenleri söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler vardır, bu yüzden yara..
Yazının Devamı
image desc

Uygun Fiyatlı En İyi 5 Meyve Sıkacağı Önerisi | 2022

En iyi meyve sıkacakları, günlük meyve ve sebzelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde almanızı sağlayabilir. Meyve sıkma işlemi basit görünebilir, ancak piyasada artıları ve eksileri olan farklı tasarımları olan meyve sıkacağı var.Meyve suyunu sıkarak içmenin keyfine varmayı sağlayan en iyi meyve sıkacakları kullanıcıların beklentilerini büyük ölçüde karşılıyor. Meyve sıkacakları özellikle bebekli ai..
Yazının Devamı
image desc

Eviniz İçin Doğru Çamaşır Makinesi Boyutu Nasıl Bulunur?

Aktif insan yaşamının olduğu her yer için çamaşır makinesi önemli gerekliliklerden biridir. Vazgeçilmez olan çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların doğru seçmek ve evin en kullanışlı köşesine yerleştirmektir. Çamaşır makinesi seçerken genellikle iç kapasitesinin büyüklüğü göz önüne alınarak tercih yapılır. Kapladığı alan bakımından da koyulacak yer ile uyumlu ölçülerde olması için çamaşır makinesin..
Yazının Devamı
image desc

Yerden Tasarruf Sağlayan Küçük Mutfak Masası Fikirleri

Küçük yemek masası fikirleri, en çok sevilen kahvaltı ve akşam yemeği anlarının eşsiz yardımcı oluyor. Katlanabilen ve açılabilen yemek masaları, küçük mutfaklarını verimli kullanmak isteyenlerin tercihi oluyor. Küçük mutfak sahip olduğu için yemek masası konforunu salonuna taşımak yerine Mutfak Masası modelleri ile hem modern hem de kullanışlı mutfaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için Soylu..
Yazının Devamı
image desc

Çalışma Alanınız İçin En İyi Masa Boyutu Nasıl Seçilir?

2025 yılına kadar, işgücünün tahminen %70'i ayda en az beş gün uzaktan çalışacak. Bu da yeni nesil çalışma biçimi ile evden çalışma masalarının daha konforlu ve şık olma gereksinimini ortaya çıkardı. Günün çoğunluğunun geçirildiği çalışma masası ideal büyüklükte ve düzende olmalıdır. Bu sayede çalışma anlarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Evde çalışma masası oda dekorasyonuna dahil e..
Yazının Devamı
image desc

Buharlı Pişirici Nedir?

Buharlı pişirici, alt kısmında kaynar su bulunan ve üst kısmında, alttaki kaynar sudan çıkan buharın deliklerden yukarıya çıkmasını ve üst tabakaya konulan yemeği pişirmesini sağlayan delikli bir tabaka bulunan bir cihazdır.Buharlı pişiricinin amacı, yiyecekleri kaynar sudan uzak tutmak, böylece kaynatarak değil buharda pişmesini sağlamaktır. Daha birçok hassas gıda, buharda pişirildiğinde, kaynat..
Yazının Devamı
image desc

Banyo Dolaplarını Düzenleme: Bilmeniz Gereken Her Şey

Banyo dolapları dekorasyon kadar düzen ve temizlik içinde önemlidir. Banyo dolapları, banyo eşyalarını saklamak için harikadır. Ancak banyo eşyaları yeterince düzenli değilse banyolar büyük bir sorun haline gelebilir. Banyoda düzene dair bilinmesi gereken püf noktaları banyoları büyük ölçüde işe yarar hale getirecektir. Banyo Dolabı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?Banyo dolapları düzenli bir b..
Yazının Devamı
image desc

En iyi tost makinesi markası hangisi? İşte En İyi 4 Tost Makinesi Listesi

Pratik bir kahvaltı için tost makineleri her mutfağın olmazsa olmazdır. Mutfak tezgahtaki tost makinesi olmadan hiçbir mutfak tam anlamıyla tamamlanmış olmaz. Basit ama gerekli olan bir tost makinesi, hızlı kahvaltılar için mükemmel bir cihazdır. Tost makinelerin tost yapmanın yanı sıra ızgara özelliği bulan işlevsel makinelerdir.Mağazalarda ve internette çok çeşitli tost makinesi bulabilirsiniz, ..
Yazının Devamı
image desc

Kondisyon Bisikleti ile Zayıflamanın Faydaları

Kilo vermenin kolay yolunu arayanlar için kondisyon bisikletleri iyi birer alternatif olmaktadır. Eğer düzenli kullanırsanız kondisyon bisikleti, çok fayda sağlayan etkili bir egzersiz aletidir. Kondisyon bisikleti kullanarak kaslarınızı güçlendirirken kalori ve vücut yağlarınızı da yakmanız mümkündür Kondisyon bisikleti diğer fitness ekipmanları ile karşılaştırıldığında, eklemlerinize daha az bas..
Yazının Devamı
image desc

Klima Neden Su Akıtır?

Sıcağa çok maruz kalan bölgelerde oturanlar için yaz aylarının kurtarıcısı olan klimalar, her türlü ortamın havasını değiştirebiliyorlar. Soğutma aracı olarak sıklıkla kullanılmalarının yanı sıra klimalar aynı zamanda ısıtma ya da ortamın nem dengesini sağlamak için de kullanılabiliyor. Uzun süreli kullanımlarda klimaların su akıtması ise sık sık karşılaşılan bir durum. Peki klimalar neden su akıt..
Yazının Devamı
image desc

Katlanabilir Telefon Özellikleri Neler?

Sürekli gelişen ve değişen teknolojilerin eseri olan akıllı telefonlar, gün geçtikçe şaşırtmaya devam ediyorlar. Akıllı telefon üreticileri geliştirdikleri her teknolojide birbirleriyle yarışıyor ve tüketicilerin hayal güçlerini de zorluyor. Şu anda kullanımı eskisi kadar yaygın olmasa da katlanabilir telefon modelleri kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Peki katlanabilir telefon nedir..
Yazının Devamı
image desc

Android Telefonlarda Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Android sistemler, dünyada en fazla tercih edilen akıllı telefon işletim sistemleridir. Kişiselleştirmeye en uygun özelliklere sahip olmaları Android telefonların bu kadar popüler olmasının birinci nedeni olarak gösteriliyor. Akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok önem verilen konuların biri de gizlilik olarak dikkat çekiyor. Telefonlarımız kişisel eşyalarımızdan biridir ancak kimi zaman b..
Yazının Devamı
image desc

Senetli Satışlarda Nasıl Sipariş Verilir?

Senetli alışveriş, tüketicilerin en çok tercih ettiği alışveriş yöntemlerinden biridir. Özellikle kredi kartı kullanmak istemeyen tüketiciler bu alternatifi değerlendirirler. Peki senetli satış ne demektir? Senetli satış, en basit ifadeyle kredi kartı ile alışveriş yapmak istemeyen tüketicilerin mağazada ya da web sitesinde yapmış olduğu sözleşme ile taksitle alışveriş yapma imkânı sunan bir siste..
Yazının Devamı
image desc

Senetle Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Senetle alışveriş yapmak, özellikle kredi kartı kullanmayan tüketiciler tarafından sıkça tercih edilen bir alışveriş yoludur. Aldıkları için peşin ödeme yapamayacak durumda olan tüketiciler de senetle alışveriş seçeneğini tercih etmek isterler. Peki, senetli satış ne demektir? Senetli satış sistemi kısaca kredi kartı kullanmayan bireylerin mağazada ya da web sitesi ortamında yapmış oldukları sözle..
Yazının Devamı
image desc

Kimler Senetle Alışveriş Yapabilir?

Kredi kartı kullanmayan ya da alışveriş yaparken tüm ödemeyi nakit olarak yapmayacak olan tüketiciler çoğunlukla senetli alışverişi tercih ederler. Senetli satış sistemi, kredi kartı kullanmayı tercih etmeyen bireylerin sanal ortamda ya da mağazada yaptığı bir sözleşme ile alışveriş yapma olanağı sunan sistemin genel adıdır. Kefile ve kredi kartına gerek kalmadan sadece elden taksitle ödeme y..
Yazının Devamı
image desc

Yemek Masası Nasıl Hazırlanır?

Yemek masası hazırlamak kimi zaman bir sanata dönüşüyor. Sayısız dekorasyon ve sunum fikrini de beraberinde getiren yemek masası hazırlama sürecinde birbirinden şık yemek masası aksesuarları, en kıymetli misafirleriniz ağırlamanız için bir araya getirilir.Romantik bir akşam yemeğinden tek başınıza yapacağınız kallavi bir kahvaltıya kadar masanıza gerektiği özeni gösterdiğinizde yemekleriniz d..
Yazının Devamı
image desc

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hemen her evde bulunan elektronik eşyalardan biri olan televizyon seçimi yaparken araştırma yapmalısınız. Peki televizyon alırken nelere dikkat edilmeli? TV seçimi için aşağıdaki noktalara dikkat ederseniz aradığınız ürünü çok daha kolay bulabilirsiniz.TV Ekran Boyutları ve Kurulum ÖzellikleriTelevizyon satın almadan önce ilk olarak nereye konumlandıracağınızı belirlemelisiniz. Televizyonun bo..
Yazının Devamı
image desc

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizin salonu küçük olsa bile sonsuz sayıda dekorasyon fikrini hayata geçirebilirsiniz. Peki küçük salonlar nasıl dekore edilmelidir? Aşağıdaki dekorasyon fikirleriyle eskisinden daha geniş ve ferah bir salona kavuşabilirsinizMobilya Seçimine Dikkat·         Küçük salonlar için mobilya seçerken sahip olduğunuz alanla orantılı minimal tasarımlara bir ş..
Yazının Devamı
image desc

iPhone ve Android İçin En İyi Hatırlatma Uygulamaları

Hayatlarımızın odak noktasında yer alan teknolojik yenilikler, yaşamlarımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu kolaylıklardan biri de hemen hepimizin telefonunda yer alan hatırlatma uygulamaları... Bu uygulamalar gün içinde yapmamız gerekenlerden doğum günleri ve yıl dönümlerine kadar unutmak istemediğimiz her şeyi bize istediğimiz an hatırlatmaya hazır.Gün içinde yapacaklarınızı ya da gelecek..
Yazının Devamı
image desc

Apple Telefonlarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Hayatımızın odağında olan teknolojik ürünlerden akıllı telefonlar, gün içinde sık sık kullandığımız cihazlardandır. Yalnızca iletişim kurmamızı sağlamaktan öte birçok işimize de yarayan akıllı telefonlar aynı zamanda özen anlarımıza da şahitlik ediyorlar. Böylece akıllı telefonlarımız, anılarımızı da biriktirdiğimiz en özel depolama cihazlarımızdan biri haline geliyor.Kimi zaman telefonumuzda..
Yazının Devamı
image desc

En İyi Robot Süpürge Hangisi?

Özellikle çalışan bireyler için ev temizliğini kolaylaştıran ve sevdiren cihazların sayısı giderek artmaktadır. Ev temizliğinde harcanan zamanı azaltan ve zaman kaybını önleyecek olan araçlar, ihtiyaçlar doğrultusunda üretilmeye devam ediyor. Akıllı süpürge çeşitleri oldukça çeşitli modellere sahip ve hayatınıza kattığı kolaylıklarla ev işlerinizde en yakın yardımcılarınız oluyor.Zamanınızı daha i..
Yazının Devamı