image desc
Senetle alışveriş yapmak, özellikle kredi kartı kullanmayan tüketiciler tarafından sıkça tercih edilen bir alışveriş yoludur. Aldıkları için peşin ödeme yapamayacak durumda olan tüketiciler de senetle alışveriş seçeneğini tercih etmek isterler. Peki, senetli satış ne demektir? Senetli satış sistemi kısaca kredi kartı kullanmayan bireylerin mağazada ya da web sitesi ortamında yapmış oldukları sözleşme ile senetle (taksitle) alışveriş yapma imkânı sağlayan sistemin genel adıdır. Bu satış yöntemini kredi kartı ile alışveriş yapmak istemeyen bireyler daha çok tercih etmektedir.

Her alışveriş türünde olduğu gibi senetle yapılan alışverişlerde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Mobilya, beyaz ve elektronik eşya, cep telefonu alışverişlerini senetli ve taksitle yapan tüketicilerin öncelikle dikkat etmesi gereken konu, taksitle alışverişin yazılı düzenlenmesi, borcun taksitleri için her bir ödemeye ayrı senet yapılması gerektiğidir. İkinci olarak ödeme yapıldıktan sonra o aya ait senet, fiziki olarak elden alınmalıdır.

Kefile ve kredi kartına gerek kalmadan sadece elden taksitle ödeme yapabileceğiniz Soylu AVM’de ihtiyaçlarınızı zorlanmadan ve ertelemenize gerek kalmadan gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Soylu AVM’den internet yoluyla alışveriş yaparken izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

  • Soylu AVM’nin internet sitesi üzerinden üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra sipariş verme süreciniz başlar.
  • Alacağınız ürünü seçip sepete ekle butonuna tıkladığınızda ürün sepete gönderilir.
  • Sipariş oluşturmak için yapmanız gereken son şey sayfanın sağ üst köşesinde bulunan sepetim kısmını seçmek ve sözleşme alanını onaylamaktır.                                                                                                                                                                                                 

Senetli Satışlarda Ürün Alma Şartları Nelerdir?


Soylu AVM’den internet yoluyla yapılan alışverişlerde müşterilerin seçtiği ürünlere göre bu şartlar da değişiklik göstermektedir. Soylu AVM üzerinden daha önceden bir alışverişiniz mevcut ise dilediğiniz ürünü peşinatsız kredi karstız sahip olabilirsiniz. Bizlerle ilk kez alışveriş yapacak olan müşterilerimiz;

  • Senetli satın alma işlemlerine SGK’lı işçi ya da devlet memuru olarak çalışan müşteriler başvuru yapabilirler.
  • Senetli alışverişin onay sürecini hızlandıracak unsurlar aşağıdaki gibidir. Eğer bunlara sahip değil iseniz senetli alışveriş başvurunuzu yine de sağlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz alışverişin niteliğine göre şartlar değişkenlik göstermektedir. Bunlara ek olarak;
  • Bir mülke ait tapusu olan müşterilerden ise SGK’lı işçi ya da devlet memuru olarak çalışması beklenmez. Bir gayrimenkul tapusuna sahip olan herkes, senetli alışveriş yapabilir.
  • Senetli alışveriş yapmak isteyen emekli kişilerin aldığı ürüne göre alışverişin süreci de değişir. Alışveriş esnasında dilediğiniz ürünlere başvuru sağlayabilirsiniz. Alışverişinizi oluşturduktan sonra  şartlar belli olacaktır.
  • Ev hanımı olan ve çalışmayan müşterilerin siparişi ile ilgili şartlar oluşturmuş olduğu siparişe istinaden değişkenlik göstermektedir.

Senetli Satışlarda Sipariş Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?


İnternet üzerinden Soylu AVM’den yapacağınız alışverişlerde siparişinizi oluşturduktan sonra, müşteri hizmetleri bilgileri kontrol eder ve numaranız üzerinden iletişime geçerek sizden teyit alır. Teyit sonrası siparişiniz 1-2 gün içinde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanır. Siparişin durumu ise iletmiş olduğunuz telefon üzerinden SMS ile size iletilir ve ürün teslim bilgileri için sizinle telefon üzerinden iletişime geçilir.

Senetli Satışlarda Tedarik ve Teslim Süresi


Soylu AVM’nin internet sitesi üzerinden verdiğiniz siparişiniz onaylandığı takdirde müşteri hizmetleri sizinle tekrar iletişime geçer ve ilgili bilgileri tarafınıza aktarır. Müşteri hizmetleri sizi daha sonra Soylu AVM Sevkiyat Birimi’ne bağlar ve sipariş ettiğiniz ürünün teslimi 2-4 işi günü içerisinde yapılır. Siparişiniz onaylanmazsa sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza ret mesajı gelecektir. Reddedilen siparişlerle alakalı herhangi bir sorumluluğunuz bulunmaz. Senetli satışlarda sipariş sonuçlanma süresi ise 1-2 iş günü olarak belirlenmiştir. Siparişinizin devamı hakkında iletmiş olduğunuz telefon üzerinden SMS ile bildirim alırsınız ve siparişinizin onaylanmasının ardından ürün teslim bilgileri için sizinle iletişime geçilir.